Składka płatna u Skarbnika - Sonia Lepich (tel. 660 544 456) lub na numer konta:

UWAGA: W temacie prosimy zapisać: „SKŁADKA CZŁONKOWSKA ROK, IMIĘ i NAZWISKO”

Udany start - cztery razy podium!

FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI W KRYTERIACH ULICZNYCH

1. Memoriał im. Stanisława Szozdy 19.09.2021 rok.

Miasto Prudnik w miniony weekend stało się „stolicą polskiego kolarstwa szosowego”.

Start zawodników z sekcji kolarskiej LUKS „Rospondek” można powiedzieć należał do udanych, ponieważ cztery osoby z ośmioosobowego składu reprezentacji klubu stanęło na podium w swoich kategoriach wiekowych:

Maria Orian I miejsce w kategorii Żakin

Anna Orian I miejsce w kategorii Masters Kobiet

Jolanta Baran II miejsce w kategorii Masters Kobiet

Piotr Orian III miejsce w kategorii Masters Mężczyzn

Pamięć wielkiego kolarza, reprezentanta Polski na arenie międzynarodowej, który zamieszkiwał ziemię naszego województwa została uczczona w sportowym stylu.

Zapraszamy na Otwarte Mistrzostwa Województwa Opolskiego w kryterium ulicznym o puchar Prezesa OZKol.
To już czwarta edycja kolarskiego wyścigu w Kędzierzynie - Koźlu, w którą jako klub od początku jesteśmy zaangażowani.
Zawodnicy naszej sekcji kolarskiej trenowali, więc wystartują, a o wynikach będziemy informować.
Zapraszamy do wzięcia udziału lub kibicowania.
Sobota 18.09.2021 rok Biuro zawodów od 09:30 w PSP nr 9 ul. Jurija Gagarina 3 K-Koźle.

Aktywne dwa dni na Górze św. Anny!

Podczas minionego weekendu na Górze św. Anny odbyły się zawody rangi mistrzowskiej: 04 czerwca 2021 roku „CZAS NA ANNABERG” – ELIMINATOR Otwarte Mistrzostwa LZS Województwa Opolskiego w Górskim Szosowym Wyścigu Kolarskim oraz 05 czerwca 2021 roku „VIII PIELGRZYM” Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w Biegach Górskich w stylu anglosaskim. Zawody pod honorowym patronatem Burmistrza Leśnicy. Długi weekend okazał się nie tylko długi i upalny, ale również aktywny dla zawodników i organizatorów LUKS „Rospondek”, którzy uczestniczyli w zawodach kolarskich i biegowych u Świętej Anny Samotrzeciej. Piątek 04 czerwca zarezerwowany był m. in. dla zawodników z licencją Polskiego Związku Kolarskiego, natomiast w sobotę odbyły się zmagania zawodników z licencją PZLA. Organizatorem dwudniowych zawodów był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Rospondek” Żyrowa wraz z partnerami imprez tj. Miastem i Gminą Leśnica, „Tribike” oraz Fundacją Odrzańskie Konsorcjum z Kędzierzyna-Koźle. Obydwie imprezy realizowane były pod sztandarem Polskich Związków Sportowych (PZKOL i PZLA). Dodatkowo w tym roku organizując zawody organizatorzy przyłączyli się do obchodów Jubileuszowych tj. 75 lat LZS w Polsce i 70 lat OZLA. Podczas zawodów kolarskich obecny był Przewodniczący WZ LZS Pan Gerard Halama, który m.in. wręczał trofea Mistrzom LZS Województwa Opolskiego w górskim szosowym wyścigu kolarskim. Drugiego dnia podczas zawodów biegowych dekorował zawodników Sekretarz Opolskiego Związku Lekkiej Atletyki Pan Stanisław Rosiński wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Leśnica Panem Łukaszem Jastrzembskim. Wyniki zawodów kolarskich Zawodnicy sekcji kolarskiej LUKS „Rospondek” uplasowali się na następujących miejscach: Kolarski Tor Przeszkód Karol Orian zwyciężył wśród chłopców, a Marysia Orian wygrała wśród dziewcząt. W dziecięcych wyścigach podjazdowych na krótkim dystansie Julia Kamińska zajęła II miejsce a wśród chłopców Karol Orian zajął również II miejsce. Wyniki zawodników LUKS „Rospondek” z licencją PZKOL: Adrian Szpak-Orian podczas trzech rund eliminacyjnych wywalczył wicemistrzostwo Opolszczyzny w kategorii Juniora. Maria Orian podczas dwóch rund eliminacyjnych uplasowała się na pierwszym miejscu podium zdobywając tytuł mistrzyni LZS województwa Opolskiego w kategorii Żakini. Lucyna Zadrożna w kategorii Młodziczek po dwóch rundach stanęła na podium zdobywając w kategorii Młodziczek tytuł mistrzyni LZS Opolszczyzny. W kategorii MASTERS (kobiety) Anna Orian zdobyła Mistrzostwo Opolszczyzny a Jolanta Baran wicemistrzostwo naszego województwa. W kategorii MASTERS Piotr Orian po dwóch rundach stanął na podium jako drugi w województwie a Zbigniew Zadrożny był trzeci. Rekord trasy a zarazem puchar Burmistrza Miasta i Gminy Leśnica zdobył Tomasz Szulski z UKS „Stobrawa” uzyskując najlepszy czas przejazdu trasy tj. 4 minuty i 25 sekund. Nasz lider Adrian Szpak-Orian wykręcił 4 minuty i 57 sekund – Gratulacje i do pracy!!! Wyniki zawodów biegowych Zawodnicy sekcji biegowej LUKS „Rospondek” podczas drugiego dnia uplasowali się na następujących miejscach: Anna Porada stanęła na pierwszym miejscu podium w kategorii dziewczynki 2017 i młodsze. W kategorii dziewczynki roczniki 2014-2016 Karolina Dyla zajęła II miejsce. Na dystansie 200 metrów Michał Porada był drugi na podium a Fabian Dyla stanął na III miejscu. W kategorii chłopców z roczników 2011- 2013 Artur Dyla zajął IV miejsce a Eryk Nocoń był piąty. Wyniki zawodników LUKS „Rospondek” z licencją PZLA: Karol Orian w kategorii U-12 był drugi na podium uzyskując tytuł wicemistrza Opolszczyzny w biegach górskich na krótkim dystansie. Maria Orian w U – 14 była trzecia w województwie, a Sabina Dreszer zajęła piąte miejsce. Lucyna Zadrożna w kategorii U – 16 wywalczyła wicemistrzostwo Opolszczyzny. Adrian Szpak-Orian w Juniorach tj. U – 18 jest wicemistrzem Opolszczyzny. To wielki sukces podopiecznych trenera Piotra Orian ze Zdzieszowic.

Strona 1 z 12

Stopka

Copyright © 2015-2016 LUKS Rospondek

Artykuł pod składką

W piwnicy LUKS Rospondek Żyrowa przybywa sprzętów.

logo czystetlo kopia

powiat krapkowicki

Dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Krapkowickiego, Miasta Zdzieszowice i firmy ArcelorMittal Poland dzieci, młodzież i dorośli członkowie i uczestnicy klubu sportowego będą mogli prawidłowo i w dobrych warunkach korzystać z pomieszczeń, sprzętów i urządzeń sportowych polepszając swoje wyniki na zawodach. Okres jesienno- zimowy to doskonały czas na zajęcia ogólnorozwojowe wewnątrz pomieszczeń a w "Rospondku" pod okiem trenerów działają sekcje tenisa stołowego, siłownia, aerobik, kolarstwo i tańce. Do dyspozycji klubowiczów są dwa stoły do gry w ping-ponga, lustra do ćwiczeń aerobiku i tańców, bieżnia biegowa, trenażer z rowerem, rolki kolarskie, sprzęt siłowy na niemal każdą partię mięśni.

am

Z projektu rozpisanego do ArcelorMittal Poland pn. „Sport dla wszystkich – łączymy pokolenia” zakupione zostały dwa rowery do sekcji kolarskiej wraz z osprzętem serwisowym oraz kilka nowych urządzeń do siłowni. Piwnice klubowe to trzy pomieszczenia, z których codziennie w godzinach od 06:00 do 22:00 mogą korzystać osoby posiadające legitymacje członkowskie. Obecnie zarejestrowanych jest 201 osób w wieku od 3 lat do 67 latków. Klub działa trzeci rok gromadząc potrzebne sprzęty, kompletując kadrę szkoleniowców, a co za tym idzie inwestując w dzieci, młodzież a nawet dorosłych zgodnie z hasłem "Łączymy pokolenia na sportowo".

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO WSTĄPIENIA W SZEREGI NASZEGO WSPÓLNEGO KLUBU – ILOŚĆ MIEJSC NIEOGRANICZONA!!!